Jak to działa?

Zobacz na czym polega program Mali Herosi. Poznaj wszystkie etapy pozyskiwania 1% podatku w ramach naszej akcji.

Przejdź do formularza rejestracyjnego, aby założyć subkonto w programie Mali Herosi.

Uzupełnij profil Małego Herosa. Pamiętaj, że atrakcyjny profil może zachęcić Internautów do przekazania 1% na rozwój pasji właśnie Twojego dziecka.

Przekaż 1% podatku. Możesz również poinformować rodzinę, znajomych i fanów o takiej możliwości. Im więcej osób przekaże swój 1%, tym więcej środków otrzymasz.

Poczekaj na informacje o kwocie zbiórki 1% podatku. Informacja powinna ukazać się do połowy listopada.

Rozdysponuj pozyskane środki na rozwój pasji Twojego dziecka dziecka.

Informacje szczegółowe

1

Rejestracja w MaliHerosi.pl

Skorzystaj z formularza rejestracyjnego, aby założyć konto w naszym serwisie. Pozwoli Tobie ono na dołączenie do programu Mali Herosi. Po rejestracji, przed aktywacją konta zweryfikujemy poprawność wprowadzonych przez Ciebie danych.

2

Zadbaj o swój profil

Profil publiczny nie jest wymagany, ale jego uzupełnienie może zachęcić innych Internautów do przekazania 1% podatku na rozwój pasji do dziecka. Warto zamieścić informację na jaki cel zbieracie środki oraz uzupełnić galerię zdjęć. Polecamy zamieszczać zdjęcia z zawodów, konkursów lub osiągnięcia. Atrakcyjny profil może spowodować, że Twoja akcja odniesie duży sukces.

3

Przekaż 1% i poinformuj znajomych

W trakcie najbliższego rozliczenia PIT przekaż 1% podatku na rozwój Twojego dziecka. Możesz również poinformować o takiej możliwości rodzinę, znajomych, a także zwolenników i kibiców. Im więcej osób przekaże swój 1% podatku, tym większą kwotę będziecie mogli przeznaczyć na dalszy rozwój dziecka. Informację o zbiórce możesz udostępnić na przykład w serwisie Facebook za pomocą przycisku znajdującego się na profilu Małego Herosa.

4

Oczekiwanie na wyniki zbiórki

Po zakończeniu okresu rozliczeń PIT, do połowy listopada otrzymujemy informacje z Urzędu Skarbowego o wysokości przekazanych darowizn z 1% podatku. Na postawie tych danych zamieścimy w Twoim panelu kwotę zebranych środków w ramach pozyskiwania 1% podatku. 90% zebranej trafi na Twoje subkonto, a pozostałe 10% zostanie przeznaczone na realizację celów statutowych.

5

Wypłata środków

Są dwie możliwości rozdysponowania uzbieranej przez Was kwoty z 1% podatku. Możesz wypłacić je w formie darowizny pieniężnej lub w formie darowizny rzeczowej. W przypadku pierwszej opcji otrzymasz od nas pieniądzę na konto bankowe. Po wydatkowaniu pieniędzy, należy wysłać do nas sprawozdanie z przeznaczenia środków. Muszą one zostać wydatkowane na zakładanych cel, zgodny z celami statutowymi fundacji - na przykład: opłacenie obozu sportowego, zakup płótna malarskiego czy też kamera dla młodego reżysera. Darowizna rzeczowa polega na tym, że musisz dostarczyć nam fakturę Pro Formę na zakup konkretnych rzeczy, usług, a my ją opłacimy.